Akustik Sahne

Marmara Üniversitesi, Müzik Eğitimi Bölümünü bitirdikten sonra piyano öğretmenliği yapmaya başlayan ve bir yandan da çeşitli rock gruplarında profesyonel olarak şarkı söyleyen Esra Kaya bir süre sonra caza ilgi duymaya başladı ve ilk derslerini Nükhet Ruacan’ dan aldı. Daha sonra Elif Çağlar Muslu ve Randy Esen ile çalışmalarına devam etti. Nardis caz vokal yarışması finalistlerinden oldu. Elif Çağlar Muslu, Amy Londan, Aydın Esen ve Umbria Jazz Festival kapsamındaki Berklee Summerschool workshoplarına katıldı. Dört kadın vokalden oluşan For Ensemble Band ile 23. Akbank Caz Festivalinde sahne aldı. Çeşitli projelerde vokal olarak yer almaya ve bir çok caz klüpte caz standartları ve kendi yazdığı şarkıları söylemeye devam ediyor..

Bu akşam Esra Kaya kadın bestecilerin ruhundan ve kaleminden çıkma, kadın şarkıcıların söylediği kadın şarkıları ile Hangart sahnesinde


 

Eskişehir’de 2016 yılında kurulan Eskitilmiş Yaz, aktif sahne hayatına 2017 yılında başladı. Tarzını indie pop ve alternatif rock olarak tanımlayan Eskitilmiş Yaz, repertuvarında akustik folk türüne de yer vermektedir. Bir yazın eskitilmişliğe bürünüşüne tanık olurken, şarkılarında geçmişe duyulan özlemleri ve yine yazın geri geleceğinden kaynaklanan umudu ele alan bir beste grubudur.

2018’in Nisan ayında Sofar İstanbul sahnesine konuk olan Eskitilmiş Yaz hala Eskişehir’de ve çeşitli şehirlerde düzenli olarak sahne hayatına devam etmektedir. Besteleri ve cover şarkılarıyla müzikseverlerle bir araya gelmektedir.
——————————————————————————————————————–

 

Müziğe 1993 yılında klarnet ile başladı, kısa süre sonra telli çalgıların çekim alanına girerek, elektrik gitar, cümbüş ve perdesiz gitara yöneldi. Profesyonel müzik hayatı, 1998’de başladı. 2009’a kadar indie rock’tan, folk müziğe, birçok farklı tarzdaki grupla gitarist, perdesiz gitarist ve basçı olarak festivallerde ve mekanlarda sahne aldı, grupların albüm ve single çalışmalarında besteci, söz yazarı ve aranjör kimliğiyle yer aldı.
2009’da Nazım Hikmet Akademisi Perdesiz Gitar Bölümü’nde Erkan Oğur ile perdesiz gitar-Türk Müziği, Emin İgüs ve Murat Opus ile makam ve armoni çalıştı.
2009-2017 yılları arasında, Istanbul Arabesque Project ile Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerinde yüzlerce konserde gitarist, cümbüşçü ve geri vokal olarak yer aldı. Grubun yayınladığı 4 albüm ve 1 single’da gitarist, bas gitarist, geri vokal, söz yazarı, besteci ve aranjör olarak bulundu.
2017’de hayata geçirdiği solo projesi Kırşehir-İzmir-Seattle ile müziğini besleyen grunge, blues ve rock’tan arabeske, rebetikodan bozlaklara kadar birçok farklı türü harmanlayan müzisyen; tek kişilik sahnesinde, Anadolu müziğinin genç çalgıları cümbüş ve çağlama ile yorumladığı türkü ve şarkılara yer vermektedir.
———————————————————————————————————————

 

Danimarka’da doğan Luna Erşahin orada Danimarkalı annesi ve Türkiyeli babasıyla birlikte büyüdü. Büyüdüğü dünya her iki kültürün de müzik ve geleneklerini kapsıyordu. Bir gün annesi onu gitarla bir Dan şarkısıyla uyuturken ertesi gün babası bağlamayla uyutuyordu. Danimarka’da grubu AySay ile birlikte çalıyor ve orada her iki kültür de müziğinin bir parçası haline gelmiş durumda. Şarkı sözleri hem Türkçe hem Danca. Danimarkalılar tarafından çalınmasına rağmen hem Batı hem de darbuka gibi Orta Doğu enstrümanlarını kullanıyorlar. Mayis’da bir albüm çıkarttılar ve yaptıkları müziği hem Spotify’de hem buradan dinleyebilirsiniz:
https://www.youtube.com/watch?v=g_wJF2t1MN4


 

 

 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, müzik enstrümanı çalan insanlar ve yazı

Derya Çınar Oral – Vokal
1986 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik hayatına lise yıllarında başladı. İstanbul liseler arası Türk Sanat Müziği ses yarışmasında elde ettiği birincilik müziğe olan ilgisini pekiştirdi. Mezunu olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünde Prof. Dr. Selahattin İçli ile prozodi, Emin Baykırık ile mimik-diksiyon, Ayşegül Altıok ve Erol Uras ile şan, Prof. Dr. Alaaddin Yavaşça ile yorum, Prof. Dr. Nevzat Atlığ ve Doğan Dikmen ile repertuvar çalıştı.Eğitim dönemi ve sonrasında başta TRT olmak üzere, çeşitli televizyon ve radyo programlarına konuk oldu. Klasik Türk Müziğini usta isimlerden dinleyerek geleneği yaşatma çabası içindedir. Tümata grubu üyesi olması dolayısıyla Orta Asya Pentatonik Müziği ve Sufi Müzik eserlerine de ilgi duyuyor ve icra ediyor. Yorumculuğu yanında 2017 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesinden Müzik Terapist Sertifikası aldı. 2017 yılında Jazz Sanatçısı Başak Yavuz ile armoni çalıştı. Ayrıca müzik öğretmenliği görevini sürdürmekte..
Fatih Oral
Neyde çeşitli tavırları inceleyen Fatih Oral, Türk tasavvuf musikisi ve klasik Türk musikisinin yanı sıra, Türk halk müziği, caz gibi farklı türler üzerinde de çalışmaktadır.
Giray AKSU/ Çello
Müziğe Bağlama ile başladı. Türk Müziği Konservatuvarı okudu. Yurtiçinde bir çok konsere Çello’su ile katıldı. Ankara’da Müzik öğretmenliğine devam ediyor.
Hasan Kiriş / Tambur
İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvar okudu. Aynı üniversitede hocalık yapmaktadır.
Derya Çınar Dörtlüsü repertuvarında Anadolu ve İstanbul’un kadim müzik gelenekleri olan Türkü ve Osmanlı Müziğinden beslenmiş şarkı örneklerini seslendirmeyi amaçlıyor.
Ney ve tambur gibi Türk Müziğinin temel sazları yanında, armonik ve bas özelliği olan Çello, bu dörtlüyü güçlendirmeyi hedefliyor. Sazların taksim çeşitlemeleri yanında; gazel, uzun hava ve hoyrat gibi geleneksel doğaçlamalarla icra etme çabası içinde olacaktır.
———————————————————————————————————————

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, yazı ve açık hava

Türkçe müziği akustik pop, pop caz, raggae, country ile buluşturan Onur Kahvecioğlu, yakın zaman önce sözü ve müziği kendisine ait olan ilk single çalışması ‘Son Veda’ ile müzik piyasasına giriş yaptı. Aynı zamanda gitarist ve müzik öğretmeni olan Kahvecioğlu, kendi şarkılarının yanı sıra türkçe coverlarıyla da dikkat çekiyor. Akustik konserlerle sanatseverlerle buluşarak, kendi müziğini daha çok dinleyiciye ulaştırmayı hedeflemektedir.
————————————————————————————————————–

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı

Geçtiğimiz Mayıs ayında 4. teklisi Melek’i yayınlayan Aras Altan , şarkılarının yaylılarla yeniden düzenlemiş şekliyle 6 Ekim Cumartesi gecesi Hangart Akustik Sahnemizde.

—————————————————————————————————————

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, açık hava ve yazı

Duo JulieDina ft. Efe Benzesik and special guests

Dina Kitrossky Piyano
Julie Besandilove Ud, Vokal
Efe Benzeşik Bas Gitar

—————————————————————————————————————-

Beraber çeşitli sahnelerde,sokakta her dinleyicide farklı bir hikaye anımsatan parçaları kendi tarzlarıyla seslendiren ikili yaşadıkları olaylardan esinlenerek yazdıkları sözleri akustik müziğin tınısıyla seslendirmektedir. Keyifli gecede ikiliye eşlik edecek ekip arkadaşları ;
Saksafon : Çağrı Çelik
Bas Gitar : Mustafa Yavuz
Davul : Mustafa Pektaş
————————————————————————————————————-

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta, açık hava ve yazı

1980 yılında Ankara’da doğdu. İstanbul Özel Marmara Eğitim Kurumlarında lise eğitimi devam ederken Boğaziçi Musiki Vakfında Sözer Yaşmut ile solfej ve Türk Müziği repertuvar dersleri aldı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra 1998 yılında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünü kazandı, dört yıl boyunca Çanakkale’de Üniversite TSM Korosunun solistliğini yaptı. 2002 yılında mezun olduktan sonra 2 yıl çeşitli özel kurumlarda öğretmenlik yaptı ve 2004 senesinde tekrar üniversite sınavlarını ve İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı yetenek sınavlarını kazanarak Ses Eğitimi Bölümü’ne girmeye hak kazandı. Konservatuar’da Ayşegül Altıok ve Erol Uras ile Şan, Prof. Selahattin İçli ile Prozodi, Prof. Nevzat Atlığ ile Repertuar çalıştı. 15 Şubat 2008 tarihinde vizyona giren, yapımcılığı ve senaryosu Özhan Eren’e ait olan “120” adlı sinema yapıtının film müziklerini seslendirdi. Dünyanın yedi harikasından biri olan Bodrum Mozole’de gerçekleşen III.Karsanat Barok Müzik Festivali çerçevesinde,21 Eylül 2012 tarihinde, yine sanat danışmanlığı Prof. Nevzat Atlığ tarafından yapılan konserde solist olarak sahne aldı ve dönem eserlerini seslendirdi. IV.Karsanat Barok Müzik Festivali çerçevesinde, 8 Eylül 2013 tarihinde, yine sanat danışmanlığı Prof. Nevzat Atlığ tarafından yapılan konserde solist olarak sahne aldı. Şubat 2014 itibari ile Haliç Üniversitesi Türk Müziği Konservatuar’ında Yüksek lisans eğitimine başlamış ve Prof Erol Deran ile kanun dersleri ve Prof Dr. Aleaddin Yavaşça ile repertuar çalışmaları yapmıştır. 2014 Nisan ayında yapımcılığını Emre Irmak’ın aranjörlüğünü Ercüment Vural’ın yaptığı ilk albümü “Meftun” çıkarmıştır. 5 Eylül 2015 tarihinde sanat danışmanlığı ve repertuvar seçimi Prof Dr Nevzat Atlığ tarafından yapılan, Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşen VI. Barok Müzik Festival’inde sahne almıştır. 2017 yılında yapımcılığını İskender Paydaş’ın üstlendiği, 2. Single “Bağdat Yolu” adlı çalışmasını yayınladı. 2017 yılından beri Okan Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı’nda Sanatta Yeterlilik programı eğitimine devam etmektedir. Kanun eşliği; Onur Asım Şenocak İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda kanun eğitmeni ve çeşitli sanatçılara sahnede eşlik etmektedir.
—————————————————————————————————————-

Yolları Bahçeşehir Üniversitesi Caz Okulu/BAUJAZZ’da kesişen Didem, Alp ve Emre, 2017 sonunda kurdukları “Take III” ile sevdikleri müziği yapmayı sürdürüyor ve bu müziği daha çok dinleyiciye ulaştırmayı hedefliyorlar.

Bebop/Hard Bop, Post-Bop, Latin gibi cazın alt türleri ile bezeli standardlardan bir seçki ile Take III, ilk konserlerinde Hangart Akustik Sahnemizde seyirci ile buluşacak.

Didem Kolukısa (piyano)
Oğuz Alp Erdoğmuş (kontrbas)
Emre Adam (davul)


 

Sibel Demir 1991 yılında İstanbul’da doğdu. Müziğe 2005’te İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Koro Şarkıcılığı bölümünde başladı. 2009 yılında aynı okulun Opera bölümünde lisans eğitimine devam etti. Rezonans, ve Borusan korolarında yer aldı. Opera eğitimine devam ederken caz’a ilgi duymaya başladı. 2014 yılında Sibel Köse ile caz vokal çalışmalarına başladı. Aynı yıl yeni kurulan Sirene Kadın Korosunda yer aldı ve halen çalışmalarını sürdürmektedir. 2015′ te İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun oldu.2016 Nardis jazz club vokal yarışmasında 46.Pulawy jazz workshop ödülü kazandı. Bahçeşehir Üniversitesi’nin düzenlediği Judy Niemack jazz vokal masterclass’ına katıldı.2016’da Fazıl Say Nazım Oratoryosun’da yer aldı. 2017’de ilki düzenlenen Gümüşlük Caz Kampı’nda Ece Göksu ile caz vokal çalıştı. 2018’de İstanbul Devlet Operası’nın düzenlediği Gençlik Konserinde yer almaya hak kazandı. 14. Nardis caz vokal yarışması sonucunda İstanbul Caz Festivali’nde sahne aldı. İstanbul’un çeşitli mekânlarında konserlere devam eden Sibel Demir , Opera ve Caz vokal çalışmalarını birlikte sürdürmektedir.

——————————————————————————————————————

 

Piyanoda Ayşe Tütüncü, alto ve soprano saksofonda Serhan Erkol ve kontrbasta Ekin Bilgin’den oluşan grup, repertuvarında Ayşe Tütüncü’nün Oniki Adım, Girit’e Mektup, Böyle Oldu, Bir Şeyin Hikayesi gibi bestelerine ve Michel Petrucianni, Kurt Weill, Marcel Khalife gibi bestecilerden yorumlayacakları parçalara yer verecek.

Ayşe Tütüncü, piyano / Serhan Erkol, alto ve soprano saksofon / Ekin Bilgin, kontrabas
—————————————————————————————————————

 

Kaan Arslan hayatının 27 yılının 20 yılını müzik icra ederek geçirdi ama kendi şarkılarını yazmaya ve söylemeye birkaç ay önce karar verdi. Müziği hayatı olarak görmeye başlamasını sağlayan Kabataş Erkek Lisesi Orkestrasında, 2 yıl görev aldı. Ardından Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü bünyesinde yönetim kurulu üyeliği, koro şefliği ve orkestra şefliği yaptı. Bu süreçte çok sayıda farklı grupta, farklı enstrümanlarda ve vokal olarak görevler aldı. Şu dönemde İstanbul 12 Orkestrası, Güler Özince, Sedef Sebüktekin ve Dem ile çalışmakta. Kompozisyon, ses ve kayıt teknolojileri alanında çalışmalarını sürdürürken, bu projelerinin yanı sıra kendi şarkılarını seslendirdiği yeni bir oluşuma gidiyor.
——————————————————————————————————————

 

“Müzikle ilgilenmeye erken yaşlarda başlayan Bilgen Korzay, üniversite yıllarında cazla tanıştı.
Modern Müzik Akademisi’nde caz piyano, caz armoni, caz tarihi gibi dersler aldı. Yurtiçinde ve yurtdışında özel şan derslerine ve workshop çalışmalarına katıldı.
Zaman içinde klasik müzikten caza, flamenkodan tango ve etnik müziğe uzanan geniş yelpazedeki müzikal birikimine yabancı dillere ve kültürlere olan merakı da eklendi.
Şimdi ise dil, kültür ve stil sınırı tanımadan sihirli olduğunu hissettiği müzikleri bizlerle paylaşıyor…”
———————————————————————————————————————

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı ve yakın çekim

Hund uzun yıllardır sürdürdüğü, şarkılar ve şiirler, eller ve bitkiler, politika ve duygular ve diğer özel şeyler hakkındaki bir sohbetin bazı parçalarını gitar, flügelhorn ve vokalle seslendiriyor. Berlin’den ve her yerden garip ve güzel şarkılar çalan bir grup.
Alternative Songwriting/ Artfolk/ Freefolk/ Neues Lied

Frieda Gawenda – vokal ve flügelhorn
Felix Koch – gitar ve vokal

———————————————————————————————————————

 

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, müzik enstrümanı çalıyor, gitar ve yazı

http://www.antonio.ch/


 

 

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı

 

 

 

 

 


Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve yazı

Klasik müziğin yumuşaklığı, cazın özgür doğaçlaması ve Balkanların aksak ritm ve renkli melodilerinden esinlenerek hem folklorik hem de caz yaklaşımıyla kendine has bir tarz sergileyen Merve Akyıldız, Ud’da Gizem Sucu’nun dokunuşlarıyla birlikte bütünleşiyor.

Piyano & Vokal : Merve Akyıldız
Ud : Gizem Sucu
Perküsyon : Memduh Akatay
——————————————————————————————————————-

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, okyanus ve yazı

2009 yılında Erkin Soylu (cavaquinho,mandolin) ve Barış Ünal (klasik gitar) tarafından Brezilya choroları çalmak hedefiyle kurulan Passatempo Duo zaman içinde farklı isimlerle çalıştıktan sonra başlangıç formatına dönmeye 2016 yılında karar verdi. Repertuarının içinde Brezilya müzikleri haricinde İtalyan mazurkalarına da yer veren ikili seyircilerine keyifli bir dinleti sunuyor.
—————————————————————————————————————–

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, müzik enstrümanı çalan insanlar, gitar ve yazı

1979 yılında istanbul’da doğan Burak Karakaş, 1997-2001 İstanbul Bilgi üniversitesi Müzik bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir çok reklam müziğinde çalışmış ve çizgi film müzikleri bestelemiştir. 2010 senesinde Long Island üniversitesi Medya sanatları bölümüne girmiştir.Bilgisayar oyunu müziklerinin yanı sıra bir de New York’ta Off-Broadway müzikal sahnelemiştir. Çeşitli albümlerde gerek besteci gerekse aranjör veya prodüktör olarak yer almıştır. Şu an halen film,bilgisayar oyunu ve singer songwriter tarzında çalışmalar yapmaktadır

Burak Karakaş ‘ın ilk Albümü “Sadece” 5 Mart’ta Ada Müzik Etiketiyle Yayımlandı.
Burak Karakaş’ın ilk albümü olan “Sadece” samimi bir akustik müzik albümü.
Birbirinden farklı dokuz şarkıdan oluşan albüm, içinde çağdaş kent ozanları öğelerini barındırmaktadır. Albümde “Anlatamaz” isimli şarkıyı Jehan Barbur’la birlikte seslendiren Burak’a, yine yer yer bazı şarkılarda Jehan güzel sesiyle eşlik etmektedir. Vokal ve akustik gitar’ın yanı sıra aranjmanlarda çello, bass gitar ve davul yer almakta.
Albümdeki bütün şarkıların besteleri, sözleri ve düzenlemeleri kendine ait olan müzisyenin bu albümü, içinde yalınlık yani ismi gibi “Sade”lik barındırmakta…
——————————————————————————————————————-

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, sahnede, gece ve yazı

Su Bekar müzik serüvenine 4 yaşında piyano çalarak başladı, keman ve yan flütle devam etti. 7 yaşındayken kilise ve okul korosuna girdi ve şarkı söylemenin ne kadar büyük bir tutku olduğunu burada gördü.
Solo müzik kariyerine lisede gruplar kurup, şarkılar yazıp söyleyerek başladı. Üniversitede müzisyen arkadaşlarına şarkı sözü, vokal gibi çeşitli konularda yardım etti. 2017 senesinde YouTube’da yayınladığı Amy Winehouse – Back to Black coverı ile tanındı.
Müzik tarzını kelimelerle sınırlandırmak istemese de yorumu ve şarkıları için Folk-Amerikana-Soul ve Jazz tınılarının bir karışımı denebilir.
——————————————————————————————————————-

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, yazı

Özgür Can Dursun, 13 Eylül 1996 yılında Bakırköy’de doğdu. Küçük yaşlarından beri müzikle ilgilenmesine rağmen profesyonel anlamda hiçbir eğitim almadan Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi’ne girdi ve kısa sürede akranlarıyla arasındaki açığı kapattı. Lise hayatı boyunca flüt ve piyano üzerinde eğitim aldı. Lise korolarında söylediğinde çok keyif aldığını fark edip bunu dışarıdan da desteklemek için Boğaziçi Caz Korosu 2012-2013 kadrosuna katıldı. 2014 yılına kadar Boğaziçi Caz Korosu ile hem yurt içinde hem yurt dışında çok sayıda konser verdi. 2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Müzik Toplulukları Programında eğitim görmeye başladı. 2015 Mayıs ayında Yıldız Çoksesli Korosu’nu kurup ve şefliğini yapmaya başladı. Filmime Müzik Kabilesinde bestecilik, vokalistlik ve müzik editörlüğü yaptı. 2017 Ekim ayında O Ses Türkiye adlı TV yarışmasında adından söz ettirmeyi başardı. Şu anda solo çalışmalarını ve koro şefliği çalışmalarını yürütmekte.
Kaan Arslan hayatının 27 yılının 20 yılını müzik icra ederek geçirdi ama kendi şarkılarını yazmaya ve söylemeye birkaç ay önce karar verdi. Müziği hayatı olarak görmeye başlamasını sağlayan Kabataş Erkek Lisesi Orkestrasında, 2 yıl görev aldı. Ardından Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü bünyesinde yönetim kurulu üyeliği, koro şefliği ve orkestra şefliği yaptı. Bu süreçte çok sayıda farklı grupta, farklı enstrümanlarda ve vokal olarak görevler aldı. Şu dönemde İstanbul 12 Orkestrası, Güler Özince, Sedef Sebüktekin ve Dem ile çalışmakta. Kompozisyon, ses ve kayıt teknolojileri alanında çalışmalarını sürdürürken, bu projelerinin yanı sıra kendi şarkılarını seslendirdiği yeni bir oluşuma gidiyor.
—————————————————————————————————————–

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, müzik enstrümanı çalıyor, gece ve yazı

“Kaptan” Cenk Taner Canay Cengen ile Akustik Sahne’mizde!

Cenk Taner; 1990 yılında kurduğu Kesmeşeker grubu ile bugüne kadar verdiği sayısız konser, kadrosunda zaman içinde yer almış birçok değerli müzisyen ve çıkardığı yedi albümle yirminci yılını tamamladı.
Ve yoluna müzikle devam etmekte…

https://www.facebook.com/cenktaner.org
https://www.kesmeseker.org/

https://www.soundcloud.com/canaycengen

——————————————————————————————————————-